u13 Coca-Cola Craven Week

Starts: Sunday, 01 Jul 2018
Ends: Friday, 06 Jul 2018
Day 1 Stage
Match 1, Day 1

02 Jul 2018 - 09:30

Diamantveld HS A Field

Sharks

0 - 34

Itec Blue Bulls

Match 2, Day 1

02 Jul 2018 - 09:30

Diamantveld HS B Field

Boland

37 - 10

Pumas

Match 3, Day 1

02 Jul 2018 - 09:30

Diamantveld HS C Field

Zimbabwe

14 - 24

Limpopo Blue Bulls

Match 4, Day 1

02 Jul 2018 - 09:30

Diamantveld HS D Field

Border CD

7 - 31

Griffons

Match 5, Day 1

02 Jul 2018 - 11:45

Diamantveld HS A Field

DHL Western Province

44 - 5

Leopards

Match 6, Day 1

02 Jul 2018 - 11:45

Diamantveld HS B Field

SWD

24 - 0

Namibia

Match 7, Day 1

02 Jul 2018 - 11:45

Diamantveld HS C Field

Free State

24 - 21

ITS Valke

Match 8, Day 1

02 Jul 2018 - 14:00

Diamantveld HS A Field

Xerox Griquas

18 - 17

Eastern Province

Match 9, Day 1

02 Jul 2018 - 14:00

Diamantveld HS B Field

Border

7 - 29

Golden Lions

Day 2 Stage
Match 10, Day 2

03 Jul 2018 - 10:00

Diamantveld HS A Field

Border

20 - 10

Pumas

Match 11, Day 2

03 Jul 2018 - 10:00

Diamantveld HS B Field

Leopards

27 - 0

Namibia

Match 12, Day 2

03 Jul 2018 - 11:00

Diamantveld HS A Field

Sharks

34 - 8

Limpopo Blue Bulls

Match 13, Day 2

03 Jul 2018 - 11:00

Diamantveld HS B Field

Zimbabwe

13 - 0

Border CD

Match 14, Day 2

03 Jul 2018 - 12:00

Diamantveld HS A Field

Eastern Province

36 - 0

Griffons

Match 15, Day 2

03 Jul 2018 - 13:00

Diamantveld HS A Field

Xerox Griquas

0 - 15

ITS Valke

Match 16, Day 2

03 Jul 2018 - 14:00

Diamantveld HS A Field

DHL Western Province

64 - 10

Free State

Match 17, Day 2

03 Jul 2018 - 15:00

Diamantveld HS A Field

Itec Blue Bulls

12 - 12

SWD

Match 18, Day 2

03 Jul 2018 - 16:00

Diamantveld HS A Field

Golden Lions

20 - 22

Boland

Day 3 Stage
Match 19, Day 3

05 Jul 2018 - 10:00

Diamantveld HS A Field

Free State

17 - 20

Limpopo Blue Bulls

Match 20, Day 3

05 Jul 2018 - 10:00

Diamantveld HS B Field

Pumas

48 - 0

Border CD

Match 21, Day 3

05 Jul 2018 - 11:00

Diamantveld HS A Field

Xerox Griquas

5 - 22

Border

Match 22, Day 3

05 Jul 2018 - 11:00

Diamantveld HS B Field

Leopards

24 - 5

Griffons

Match 23, Day 3

05 Jul 2018 - 12:00

Diamantveld HS A Field

Eastern Province

18 - 17

Sharks

Match 24, Day 3

05 Jul 2018 - 13:00

Diamantveld HS A Field

Golden Lions

32 - 15

ITS Valke

Match 25, Day 3

05 Jul 2018 - 14:00

Diamantveld HS A Field

SWD

8 - 33

Boland

Match 26, Day 3

05 Jul 2018 - 15:00

Diamantveld HS A Field

DHL Western Province

17 - 8

Itec Blue Bulls

Match 27, Day 3

05 Jul 2018 - 16:00

Diamantveld HS A Field

Namibia

10 - 8

Zimbabwe

Day 4 Stage
Match 30, Day 4

06 Jul 2018 - 08:30

Diamantveld HS C Field

Griffons

19 - 10

Zimbabwe

Match 29, Day 4

06 Jul 2018 - 08:30

Diamantveld HS B Field

ITS Valke

7 - 7

Limpopo Blue Bulls

Match 31, Day 4

06 Jul 2018 - 08:30

Diamantveld HS D Field

Namibia

8 - 0

Border CD

Match 28, Day 4

06 Jul 2018 - 08:30

Diamantveld HS A Field

SWD

34 - 5

Eastern Province

Match 32, Day 4

06 Jul 2018 - 10:45

Diamantveld HS A Field

Itec Blue Bulls

5 - 20

Golden Lions

Match 33, Day 4

06 Jul 2018 - 10:45

Diamantveld HS B Field

Sharks

22 - 10

Border

Match 34, Day 4

06 Jul 2018 - 10:45

Diamantveld HS C Field

Xerox Griquas

17 - 15

Leopards

Match 35, Day 4

06 Jul 2018 - 10:45

Diamantveld HS D Field

Pumas

19 - 35

Free State

Match 36, Day 4

06 Jul 2018 - 13:00

Diamantveld HS A Field

DHL Western Province

8 - 5

Boland

SQUADPWD LTCPE DGPFPAPD PTS
DHL Western Province 4 4 0 0 21 11 2 0 133 28 105 18
Boland 4 3 0 1 16 7 1 0 97 46 51 16
Golden Lions 4 3 0 1 17 5 2 0 101 49 52 15
SWD 4 2 0 1 13 5 1 0 78 50 28 12
Limpopo Blue Bulls 4 2 0 1 10 3 1 0 59 72 -13 12
Leopards 4 2 0 2 13 3 0 0 71 66 5 11
Free State 4 2 0 2 14 8 0 0 86 124 -38 11
Eastern Province 4 2 0 2 13 4 1 0 76 69 7 10
Sharks 4 2 0 2 11 6 2 0 73 70 3 10
Border 4 2 0 2 11 2 0 0 59 66 -7 10
Griffons 4 2 0 2 9 5 0 0 55 77 -22 9
Xerox Griquas 4 2 0 2 7 1 1 0 40 69 -29 8
Namibia 4 2 0 2 3 0 1 0 18 59 -41 8
Itec Blue Bulls 4 1 0 2 10 3 1 0 59 49 10 7
ITS Valke 4 1 0 2 9 5 1 0 58 63 -5 7
Pumas 4 1 0 3 15 6 0 0 87 92 -5 5
Zimbabwe 4 1 0 3 6 3 3 0 45 53 -8 5
Border CD 4 0 0 4 1 1 0 0 7 100 -93 0

Most points scored

1 KYLE SMITH DHL Western Province 31
2 RONALDO KIEWIET SWD 26
3 ENZO LABUSCHAGNE DHL Western Province 25
4 CHRISTI BOTES Golden Lions 25
5 BOYTJIE DIEDERICKS Boland 21
6 ROELOF DANIEL ENGELBRECHT Pumas 21

Most tries scored

1 ENZO LABUSCHAGNE DHL Western Province 5
2 CHRISTI BOTES Golden Lions 5
3 DALE ROBIN MARTIN Boland 4
4 CLEMOND NEL DHL Western Province 4
5 BOYTJIE DIEDERICKS Boland 3
6 BUNONO JABAVU Border 3

Most penalties scored

1 KYLE SMITH DHL Western Province 2
2 MARNO PRETORIUS Golden Lions 2
3 LUYANDA KUNENE Sharks 2
4 TADIWA CHIKUTIRO Zimbabwe 2
5 DEWALD DE VILLIERS Boland 1
6 DAYLON MYNERS Eastern Province 1

Most conversions

1 KYLE SMITH DHL Western Province 10
2 IAN VAN DER MERWE Free State 6
3 JORDAN HARVEY ITS Valke 5
4 DEWALD DE VILLIERS Boland 4
5 RONALDO KIEWIET SWD 4
6 LUYANDA KUNENE Sharks 4
Player statistics calculated after each match. Updates may be pending. Queries may be sent to footprint@sarugby.co.za. E&OE